На зорі становлення охорони здоров'я лікарі працювали без форми. Тільки у хірургів та анатомів були грубі товсті фартухи. Згодом вимоги та традиції змінилися і сьогодні важко уявити медика, навіть студента, без спеціального одягу, а модельєри розробляють види медичних халатів.

Проведені різними дослідниками опитування показали одну закономірність, що пацієнти більш відкриті, схильні до відвертості та співпраці, коли на медпрацівнику форма.

Навіщо медичні халати

Початкова функція медхалату – захист від інфекції, рідин, мазей та інших речовин, які можуть потрапити на одяг у клініці під час обслуговування хворого.

З появою сильних антисептиків функціональність халата як захисника знизилася, зате у нього з’явилися додаткові завдання – створювати образ стильний, діловий, строгий і водночас привабливий.

    

Дивовижна риса медформи, яку використовують і поза лікарень, поліклінік. У лабораторіях, ветеринарних клініках, перукарнях, косметичних кабінетах, аптеках, кафе, їдалень співробітники носять халати чи костюми, обираючи таку уніформу, в якій кожен на робочому місці виглядатиме естетично та привабливо. Благо стилісти та модельєри пропонують на вибір широкий асортимент, тому завжди є можливість знайти уніформу для себе.

Види халатів

За своїм кроєм фасони медичних халатів діляться на:

  • приталені
  • напівприталені
  • розкльошені до низу А-силуету

Приталені

Уявіть класичну сукню-футляр, так це практично та ж модель, тільки у вигляді халата, в якому ви чарівні і вишукані навіть на роботі. Фасон акцентує увагу на талії, тому якщо у вас фігура «пісочний годинник», цей варіант для вас.

Хоча насправді приталені силуети підійдуть усім типам жіночих фігур, надаючи образу граціозності, підкреслюючи жіночність.

Для власниць фігури типу «яблуко» такий вид одягу також підійде, якщо зважити на пару нюансів. Як радять стилісти вам потрібно, щоб у приталеному варіанті був виріз V-подібної форми та довжина виробу – до середини стегна. У такому вбранні ваш вигляд стане бездоганним, ви виглядатимете легкою, стрункою та прекрасною.

Напівприталені

Ось це справді універсальні моделі, які підходять усім. Вільне прилягання вдало підкреслює лінію грудей і лише злегка позначаючи лінію талії та стегон. Красуні, які бажають приховати свої принади, залишивши лише натяк, зверніть увагу на напівприталені моделі в каталозі. З їх допомогою ви створите стриманий образ на робочому місці, відчуваючи силу своєї краси.

А-силует

Популярні медичні халати фасони А-силуету струнка жінок з фігурою типу «трикутник» і типу «груша». Дізнатися ці моделі можна за розкльошеним подолом. Цей фасон любить багато хто за комфорт у носінні і за те, що дивним чином він прикрашає всіх.

Фасони

Для створення задуманого образу, крім виду крою, важливі деталі:

  • вирізи – вони можуть бути круглі, V-подібні, прямокутні, овальні
  • коміри – стійкою, відкладною, шаленою або без коміра
  • рукави – широкі, укорочені, звужені, з манжетами або без
  • застібка – гудзики, кнопки, потайна, декоративна.

Наявність пояса чи зав’язок також вносить акцент у вбрання.

Висновки

Створити ідеальний образ на робочому місці допоможе моделі медичних халатів бренду Satal. Різноманітні фасони ідеального крою, з комфортною посадкою по фігурі, різні забарвлення – все, щоб ви були на роботі бездоганні та прекрасні.