Перша вимога до медичного одягу – охайний та акуратний зовнішній вигляд. Саме на це звертає увагу клієнт, потрапляючи до клініки, салону краси, на прийом до стоматолога або косметолога. Тому догляд за медичним одягом – питання важливе та відповідальне.

Зрозуміло, що форму треба регулярно доглядати, тоді вона буде чистою і свіжою. Але як, чим, за якої температури, на якому режимі прати, щоб вона надовго залишалася привабливою, красивою і виглядала новою? Поради фахівців з питання, як правильно доглядати медичний одяг, прояснять ситуацію та внесуть розуміння та впевненість.

Як зберігати мед одяг

Основна умова – вентиляція. Халат/костюм повинен знаходитися в шафі з доступом повітря. Тому оптимальний варіант – зберігати їх у висячому положенні на плічках. При цьому очевидний ще один плюс – уніформа завжди буде гладкою без складок, яких важко уникнути, якщо річ складати та тримати на полиці.

Ще один момент. Форму потрібно вішати у шафу виключно у чистому вигляді. Якщо прання забрудненого медичного одягу проводиться того ж дня, шанси відпрати плями і забруднення, що з’явилися в процесі роботи, стають стовідсотковими.

Як прати

Прання медичного одягу відрізняється від звичайного тим, що проводиться досить часто. Якщо мета – зберегти костюм, шапочку, куртку або штани в первозданному вигляді якомога довше стає актуальною, виникає питання, як прати медичний халат, штани та інше.

Основні рекомендації, як правильно:

  • відокремлюйте світлу білизну від темної. Якщо куртка кольорова, а штани білі – надсилайте їх у різні закладки;
  • використовуйте рідкий засіб для прання. Воно більш делікатне та щадне до тканин, ніж порошок;
  • вибирайте режим, виходячи зі ступеня забруднення одягу. У багатьох машин є опція швидкого прання. Відмінний варіант, якщо треба лише освіжити вбрання. Особливо це затребуване в літній період, коли прання медичних халатів стає практично щоденним;
  • температуру виставляйте з урахуванням складу тканини. 100% бавовна нормально реагує на гарячу воду (60 ° С), для синтетики краще прохолодніше (30 ° С), для сумішових матеріалів оптимальний вибір – не вище 40 ° С

4 правила, перевірених на практиці

  • Білий одяг із кольоровими окантовками або вишивками відправляти у прання без замочування, вибираючи делікатний режим.
  • Дістати все з кишень, застебнути блискавки.
  • Відмовитись від використання агресивних відбілювачів, що містять хлор.
  • Сушити в тіні на плічках у розправленому стані, уникаючи попадання прямих сонячних променів.

Як гладити

Сучасні тканини і зокрема голландський котон, з якого пошито багато моделей бренду Саталь, практично не мнуться. І якщо після прання річ красиво розвісити на плічках, то від прасування можна навіть відмовитися, особливо за відсутності часу на це.

Хоча знання, як правильно гладити медичний халат, завжди знадобиться. Що важливо:

  • виставляти на прасці температуру залежно від складу тканини: для бавовни – висока, синтетики – низька, суміші – середня. Спочатку треба у непомітному місці акуратно перевірити, як відреагує матеріал на вибраний температурний режим;
  • застосовувати режим зволоження або звичайний розпилювач для води;
  • гладити з вивороту, щоб виключити появу блиску на матеріалі;
  • декоративні елементи (логотипи, аплікації, вишивку) рекомендується прасувати через марлю або бязь, які потрібно скласти вдвічі;
  • по можливості використовувати прасувальну дошку, що допоможе ретельніше розгладити дрібні деталі.

Підведення підсумків

Як бачите, догляд за формою – простий та доступний. Якщо ви забули якусь рекомендацію, зберігайте спокій і просто подивіться на етикетку, де є інформація від виробника з рекомендаціями з прання та режиму прасування. Знаючи, як доглядати за медичним одягом, ви виглядатимете ідеально у формі «з голочки» навіть наприкінці робочого дня.