Ще Гіппократ стверджував, що довіра хворих посилюється, якщо лікар добре одягнений. Медик щодня одягає форму. Але що одягнути під медичний халат – питання, на яке доводиться шукати відповідь, збираючись працювати.
Важливість якості тканини та зовнішнього вигляду
- Зовнішній вигляд – охайний, акуратний та водночас строгий. Одяг під медичний халат повинен гармонувати за стилем та відповідати місцю. Погодьтеся, співробітник клініки у вечірній сукні під низом, виглядає щонайменше дивно. А у пацієнтів такий вигляд у найкращому разі викличе подив.
- Тканина – натуральна, “дихаюча”. Саме з такої шиють форму, щоб забезпечити оптимальну терморегуляцію та повітрообмін у носінні. Якщо ви одягнете під низ річ із синтетики, то комфорт зруйнується і витримати в такому одязі до кінця зміни буде дуже складно.
До перерахованого потрібно додати якість вбрання. Його доведеться часто прати, тому потрібно, щоб і після прання у речі залишилася форма, нормальний зовнішній вигляд.
Рекомендації як одягатися
Влітку це може бути сукня, спідниця з блузкою/футболкою або брюками/джинсами. Головне, щоб довжини форми вистачало приховати спідницю/сукню.
Взимку багато воліють брюки або джинси в комбінації з тонким светром, джемпером. Звичайно, потрібно, щоб ця річ була без капюшона, який буде видно.
Як показує практика, фахівці клінік у зимовий час обирають костюм із курткою. Все закрите, захищене і водночас красиво та практично. А головне, вирішено питання про те, що вдягнути на роботі.Вважається, що носити під медичний халат спортивний костюм поганий тон. Найкраще рішення – медичний комплект. При цьому він може бути кольоровий, а білий халат. Такий вигляд повністю відповідає обстановці, зберігає зручність та комфорт, виконує всі функції. Ви будете спокійною, якщо забруднитеся. Медичний одяг добре відмивається і залишається як нова.